Expo 2020 İzmir
img1
img2
img3
img4

Eğitim Takvimi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi

Akdeniz Karpaz Üniversitesi
İzmir-İstanbul Temsilcisi

Londra Kariyer Akademi

Londra Kariyer Akademi
İzmir Temsilcisi

Probel

Probel Yetkili Eğitim Merkezi

Sınav Sonuçları

Fotoğraf Galerisi

Başarı Hikayeleri

Önceki İlanlar

Hastane ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği Eğitimi

Mevcut Hastane Hizmet Kalite Standartları kriterleri, hastanelerin fonksiyonel özelliklerini ölçen kriterlerdir. Bir kurumun hastane olma derecesini ölçer. Birlikte çalıştığımız doktorlarla ve yurtdışında yapılan uygulamalardan doktorların saha bilgisinden faydalanarak elde ettiğimiz kriterler ise stratejik yani geleceğe yöneliktir. Eğitimin temel amacı her hastanenin kendine ait stratejik yönetim modelini kurgulayacak bilgiye sahip olmasıdır.Eğitimin amacı fonksiyonel, operasyonel kriterler ile stratejik kriterleri bir arada tutabilecek modeli sağlık sektörü ile paylaşmaktır. Hastanelerin giderek kompleks yapıya kavuşması nedeniyle hislerle hastane yönetilmesi imkansız hale gelmiştir. Hastane yazılımlarından gelecek veriler ile alınan kararın rasyonelliği artırılabilinir. Eğitimde hastane yönetimi bilgileri ile birlikte hastane yazılımlarının mevcut özellikleri ve bu yazılımların nasıl daha etkin kullanılabileceği anlatılacaktır.

Sağlık kurumlarının idari birimlerinde insan kaynakları, muhasebe, kalite ve satın alma ile ilgili alanlarda yönetim işlevlerini yerine getiren kişidir.

GÖREVLER

Personel politikaları oluşturur, Performans değerlendirmesi yapar, Personelim özlük işlemlerinin yürütülmesini sağlar, Kurum kalite politikasını çalışanlara yaygınlaştırır, Kalite sistemi ile ilgili işleri yürütür, Kalite ve idari konularda personele eğitim verilmesini sağlar, Sağlık kuruluşunun satın almasıyla ilgili işlerin yapılmasını sağlar, Ekip çalışmasını destekleyici ve geliştirici çalışmalar yapar.

KULLANILAN ALET VE MALZEMELER

Bilgisayar ve hesap makinesi Faks, fotokopi ve telefon Slayt ve projektör makineleri Diğer tüm büro malzeme ve gereçleri.

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Hastane yönetimi ve organizasyonu meslek elemanı olmak isteyenlerin; Sözel yeteneği olan, İletişim yeteneği gelişmiş, Liderlik vasıfları olan, Sorunları çözme yeteneği olan, Algılama gücü gelişmiş, Ekip çalışmasına yatkın kimseler olmaları gerekir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Genellikle hastane içerisinde kendileri için tahsis edilen ofislerde, bol ışıklı ve temiz ortamlarda çalışırlar. Vardiyalı çalışmaları ya da çok özel çalışma gerektiren durumlar hariç nöbet tutmaları söz konusu değildir. Bu meslek elemanlarında bilinen bir meslek hastalığı olmamakla birlikte, hastane içinde çalışmaları nedeniyle de her türlü bulaşıcı hastalığı kapma riskleri vardır. Çalıştıkları bölümlerde görevli idari personelle, çalıştığı kuruma mal ve hizmet satan ya da mal veya hizmeti alan kurum, kuruluş ve her tür tüzel kişilik temsilcileriyle, sağlık kurumu içinde olmaları nedeniyle de doktor, hemşire, laborant, hasta bakıcı, hasta ve hasta yakınları ile iletişim ve işbirliği halindedirler.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI

Hastane yönetimi ve organizasyonu meslek elemanları; büyük ve küçük ölçekli tüm sağlık kuruluşlarında iş bulma şansına sahiptirler. İstanbul Üniversitesi tarafından “Hastane Yönetimi” adı altında düzenlenen ve süresi üç ay ile bir yıl arasında değişen kurslara katılanların iş bulma şansı daha da artmaktadır. Bu bölümün ülkemizde yeni ve öğrenci sayısının az olması nedeniyle işe yerleşmede sıkıntı olmamasına rağmen ileriki yıllarda bu programdan mezun olanların sayısının artması ile birlikte işsizlik sorununun ortaya çıkması söz konusudur.

Eğitim Günleri (Haftada  2 gün)

Hafta Sonu         : Cumartesi- Pazar

Hafta İçi               : Perşembe – Cuma

Ders Saatleri (Günlük 5 Ders)

Sabah Grubu     : 09:00 – 13:00

Öğlen Grubu     : 14:00 – 18:00

Akşam Grubu    : 18:00 – 21:30

Süre                :
3 Ay (180 saat)

Ücret              : 1.200 TL + KDV

(Nakit, taksitle ödeme veya Kredi Kartına 6 Taksit İmkanı vardır)

(İstanbul Şubemiz için koşul ve fiyatlar verilmiştir, diğer şube koşul, tarih ve fiyatları için lütfen ilgili şubemizi arayınız)

Bizden Haberler

Sıkça Sorulan Sorular